Nacházíte se zde: Úvod Aktuality a hlášení

Aktuality a hlášení

SPsH úklid lesa a okolí obce Hostěnice

Spolek Přátel sportu Hostěnice provede v sobotu 6. června ÚKLID LESA A OKOLÍ OBCE HOSTĚNICE. Sraz bude ráno v 9:00 hodin u obecního úřadu. Občerstvení zajištěno. Vítáni jsou všichni bez rozdílu věku, rukavice se sebou. Děkujeme za účast.

Místní poplatky za rok 2020

Upozorňujeme, že se blíží termín splatnosti místních poplatků za rok 2020. Termín splatnosti poplatků je 31. května, z účtu nejpozději 26. května. Poplatky plaťte prosím převodem na účet, poplatníci, kteří nemají elektronické bankovnictví mohou zaplatit v kanceláři obecního úřadu. Bližší informace najdete na www.hostenice.cz. V případě dotazů popřípadě pro domluvu o platbě volejte do kanceláře obecního úřadu Hostěnice.

Tělocvična a posilovna v MŠ

Mateřská škola v Hostěnicích obnovuje provoz od pondělí 18. května. Je nutné dodržovat zvýšené hygienické požadavky. Z tohoto důvodu bude od 18. května pro veřejnost až do odvolání mimo provoz tělocvična a také posilovna v areálu mateřské školy.

‼ Modrá linka nabízí psychickou podporu a pomoc v těžkých situacích ‼

Potřebujete podporu a pomoc pro zvládnutí svého trápení? Prožíváte těžké životní období? Cítíte se osaměle, máte strach nebo úzkosti ze současné situace? Potřebujete se poradit, jak řešit obtížnou životní situaci?

Zobrazit více...

Systém provozu v samoobsluze v Hostěnicích od 30.3.2020

Na základě dohody s provozovatelem samoobsluhy v Hostěnicích bude od 30.3.2020 změněn systém ochrany seniorů při nákupu. Otevírací dobu samoobsluhy je možné využívat občany všech věkových kategorií bez omezení. Současně jsou všichni nakupující povinni strpět přednostní vyřízení seniorů nad 65 let. Děkujeme za ohleduplnost a spolupráci.

ZÁKLADNÍ INFORMACE A DOPORUČENÍ - KORONAVIRUS

Aktuální informace sledujte na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví (https://www.mzcr.cz/ ) a Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html ). V případě návratu z rizikových oblastí je nutná telefonická konzultace s praktickým lékařem. K dispozici je zároveň infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, a to nonstop na čísle: 724 810 106, 725 191 367. Je zřízena speciální informační linka na KHS JMK určená pro ty osoby, které se vrátily z rizikových oblastí a pozorují na sobě příznaky onemocnění: telefonní linka 773 768 994. Krajská hygienická stanice apeluje na občany, aby se nejdříve seznámili s informacemi, které s touto problematikou souvisí, aby nedocházelo ke zbytečnému přetížení této linky na úkor závažnějších případů. Další informace: http://www.khsbrno.cz/index.php .

Příspěvek za užívání obecních a sportovních prostorů v obci Hostěnice za rok 2020

Příspěvek činí 200,- Kč za osobu starší 18-cti let a rok.

MŠ Hostěnice volná místa

Mateřská škola Hostěnice nabízí od září 3 volná místa. Pokud máte zájem o přihlášení Vašeho dítěte, volejte ředitelce na telefonní číslo 702 161 076.

Sběr a odvoz nebezpečného odpadu 11.6.2020

V areálu ČOV v době od 15.55 do 16.15 hodin

Stáhnout soubor...

Brigáda - společnost KLCTs.r.o. Ochoz u Brna

Přijmeme brigádníka – pracovníka/ci expedice v kamenolomu společnosti KLCT s.r.o. v Ochozi u Brna na dohodu o provedení práce nebo dohodu o pracovní činnosti. Jedná se o zástup v době dovolené, nemoci, ošetřovného, případně v době kampaně (od června do listopadu) pro pokrytí prodloužené směny. Nástup dle potřeby zaměstnavatele, zaučení do expedičního programu ihned. Bližší informace na tel. Čísle 720 074 669.

Prosba o aktualizaci dat jednotlivých poskytovatelů zdravotnických služeb v JMK

Pro průběžnou aktualizaci dat žádáme jednotlivé poskytovatele zdravotnických služeb v JMK o vyplnění interaktivního dotazníku, který najdete na webu koronavirus.jmk.cz.

Stáhnout soubor...

Linka bezpečí - Rodičovská linka

Služba pro naše děti a dospívající 116 111 Rodičovská linka 606 021 021

Stáhnout soubor...

Nabídka - Rozvoz pizzy a dalších jídel z restaurace U Zbojníka

Objednávkový portál: www.rozvoz.uzbojnika.cz

Kominictví 24

Pan Trenz z firmy KOMINICTVÍ 24 nabízí provedení pravidelných ročních revizí komínů dle nového zákona na dřevo i plyn s vypsáním podrobné uznatelné zprávy potřebné pro pojišťovnu. Kdo bude mít zájem po topné sezóně o tyto kvalitně provedené služby včetně komínového poradenství volejte na telefonní číslo 776 518 328 a domluvte si čas návštěvy u vás nebo email info@kominictvi24.cz JSME FIRMA Z BÍLOVIC NAD SVITAVOU.

Možnost využít obecní kalendář akcí

Nově je možné si začlenit kalendář akcí v obci Hostěnice do individuálních kalendářů (tedy zkopírovat do mobilů nebo outlooků či jiných mail managerů). Odkaz je možné si přidat jako URL adresu do svých kalendářů. Odkaz pro začlenění obecního kalendáře akcí: https://calendar.google.com/calendar/ical/obechostenice%40gmail.com/public/basic.ics

Kniha "JAK ŠEL ČAS HOSTĚNICKÝM ÚDOLÍM" od pana Václava Dostála

Kniha je v prodeji v kanceláři obecního úřadu Hostěnice v úřední dny a hodiny (pondělí a středa 8.30 - 17.00 hodin). Cena je 60,- Kč za kus.

Mapa Mikroregionu Roketnice

V kanceláři obecního úřadu si můžete zakoupit novou mapu Mikroregionu Roketnice, která obsahuje zajímavá místa mikroregionu, turistické a cyklo značení. Cena je 15,- Kč za jeden kus včetně 21% DPH.

Hlášení poruch na kabelové televizi - tel: 515 537 537

Upozorňujeme občany, kteří využívají služeb kabelové televize, že v případě poruchy je nutné tuto poruchu nahlásit na tel: 515 537 537 (technická podpora firmy VIVO CONNECTION spol. s r.o.).

Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024

Na zasedání ZO Hostěnice dne 5.2.2015 byl schválen rozvojový strategický dokument Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024.

Zobrazit více...