Nacházíte se zde: Úvod Aktuality a hlášení

Aktuality a hlášení

Prodej vína

"Vinařství Holánek jezdí do obce pravidelně s pojízdnou vinotékou. Vozí moravská vína, která nově můžete nakoupit do vánočních dárkových krabiček. Ochutnejte nově i polosladké stáčené víno Chardonnay. Najdete je vždy ve čtvrtek v 16:15 - 16:30 před OÚ."

Nouzový stav od 5.10.2020 a opatření proti šíření koronaviru

Od pondělí 5. října 2020 platí na území České republiky nouzový stav. Od 14.10.2020 se zpřísňují opatření k zamezení šíření koronaviru. Zavřeny jsou školy, restaurace, omezeny hromadné akce na max. 6 osob, atd. Od 22.10. je omezen volný pohyb osob s výjimkami, zákaz maloobchodního prodeje a služeb s výjimkami. Od 28. října 2020 začíná platit zákaz nočního vycházení s výjimkami, omezení otevírací doby u povolených provozoven, atd. Více v sekci koronavirus.

Knihovna Hostěnice

Knihovna Hostěnice zahajuje provoz 9. prosince, další termín půjčování knih je 21. prosince.

Úprava úředních hodin Obecního úřadu Hostěnice od 4.11.2020

Obecní úřad Hostěnice upravuje s účinností od 4.11. 2020 do odvolání své úřední hodiny pro veřejnost. Úřední hodiny: pondělí - 8.00 - 13.00 hod. a středa - 12.00 - 17.00hod. Dále žádáme občany o: upřednostňování písemného, elektronického či telefonického kontaktu před osobním ve všech případech, kdy je to možné. Doufáme, že tato opatření zajistí bezproblémový chod úřadu i v době epidemie koronaviru.

Zobrazit více...

Obecní prostory a sportoviště

Z důvodu omezení souvisejících s epidemií COVID-19 jsou od 9.10.2020 do odvolání uzavřena: tělocvična, posilovna, vnitřní prostory sportoviště Pastviska, klubovna, RC Broučci a Občanské centrum. Děkujeme za pochopení.

Zrušení infokanálu na kabelové televizi

Z technických důvodů byl zrušen obecní informační kanál na kabelové televizi. Žádáme zájemce o zasílání zpráv a informací, aby se zaregistrovali do služby mobilní rozhlas přes registrační formulář na adrese: hostenice.mobilnirozhlas.cz. Jedná se o velmi pohodlnou a přehlednou informační službu. V případě dotazů nebo pomoci při registraci kontaktujte Obecní úřad Hostěnice, tel.č. 544 250 763. Děkujeme za pochopení.

Příspěvek za užívání obecních a sportovních prostorů v obci Hostěnice za rok 2020

Příspěvek činí 200,- Kč za osobu starší 18-cti let a rok.

Pojízdná prodejna oříšků

Každý ČTVRTEK v Hostěnicích 16:30 – 16:45 pojízdná prodejna s oříšky, sušeným ovocem a cukrovinkami

Stáhnout soubor...

Mikuláš s čerty

Mikulas, cert i andel prosi rodice deti, kteri chteji jejich navstevu v sobotu 5.12. od 16:30 aby kontaktovali jejich zastupce formou sms na tel. cisle 733 157 804, pripadne se zapsali na seznamy umistene ve skolce a v prodejne na navsi. Forma navstevy bude dohodnuta predem. Dekujeme a tesime se na vsechny deti, cert hlavne na zlobivce.

Akce Krabice od bot - věnujte dárek dětem z chudých rodin

Jedná se o vánoční sbírku pro děti, dárečky putují do azylových domů, dětských domovů, chudých rodin atd. Letos je sběrné místo i ve Velaticích.

Stáhnout soubor...

Topenářský servis s.r.o. - revize kotlů, kontrola a čištění komínů 20.11.2020

Topenářský servis s.r.o. nabízí revizi kotlů na tuhá paliva, revizi, kontrolu a čištění komínů, kontrolu kotlů na plynná paliva. Termín revizí a kontrol - v pátek 20.11.2020. Zájemci se mohou objednat na tel. čísle: 608 748 989.

Stáhnout soubor...

Kominické služby v naší obci

V naší obci se budou pohybovat zástupci kominictví, kteří zajišťují čištění a kontrolu komínů a spalinových cest. Toto čištění je povinné u plynových kotlů i kotlů a krbů na tuhá paliva. Na kontrole spalinových cest se prosím domluvte osobně přímo se zástupci firmy případně telefonicky na 725 578 817.

Stáhnout soubor...

Inzerát - prodavačka do pekařství v Pozořicích

Pekárna KULHÁNEK & DRÁPAL hledá prodavačku na zkrácený úvazek do pekařství v Pozořicích. Více informací na tel. čísle 777 015 773.

‼ Modrá linka nabízí psychickou podporu a pomoc v těžkých situacích ‼

Potřebujete podporu a pomoc pro zvládnutí svého trápení? Prožíváte těžké životní období? Cítíte se osaměle, máte strach nebo úzkosti ze současné situace? Potřebujete se poradit, jak řešit obtížnou životní situaci?

Zobrazit více...

Prosba o aktualizaci dat jednotlivých poskytovatelů zdravotnických služeb v JMK

Pro průběžnou aktualizaci dat žádáme jednotlivé poskytovatele zdravotnických služeb v JMK o vyplnění interaktivního dotazníku, který najdete na webu koronavirus.jmk.cz.

Stáhnout soubor...

Linka bezpečí - Rodičovská linka

Služba pro naše děti a dospívající 116 111 Rodičovská linka 606 021 021

Stáhnout soubor...

Nabídka - Rozvoz pizzy a dalších jídel z restaurace U Zbojníka

Objednávkový portál: www.rozvoz.uzbojnika.cz

Kominictví 24

Pan Trenz z firmy KOMINICTVÍ 24 nabízí provedení pravidelných ročních revizí komínů dle nového zákona na dřevo i plyn s vypsáním podrobné uznatelné zprávy potřebné pro pojišťovnu. Kdo bude mít zájem po topné sezóně o tyto kvalitně provedené služby včetně komínového poradenství volejte na telefonní číslo 776 518 328 a domluvte si čas návštěvy u vás nebo email info@kominictvi24.cz JSME FIRMA Z BÍLOVIC NAD SVITAVOU.

Možnost využít obecní kalendář akcí

Nově je možné si začlenit kalendář akcí v obci Hostěnice do individuálních kalendářů (tedy zkopírovat do mobilů nebo outlooků či jiných mail managerů). Odkaz je možné si přidat jako URL adresu do svých kalendářů. Odkaz pro začlenění obecního kalendáře akcí: https://calendar.google.com/calendar/ical/obechostenice%40gmail.com/public/basic.ics

Kniha "JAK ŠEL ČAS HOSTĚNICKÝM ÚDOLÍM" od pana Václava Dostála

Kniha je v prodeji v kanceláři obecního úřadu Hostěnice v úřední dny a hodiny (pondělí a středa 8.30 - 17.00 hodin). Cena je 60,- Kč za kus.

Mapa Mikroregionu Roketnice

V kanceláři obecního úřadu si můžete zakoupit novou mapu Mikroregionu Roketnice, která obsahuje zajímavá místa mikroregionu, turistické a cyklo značení. Cena je 15,- Kč za jeden kus včetně 21% DPH.

Hlášení poruch na kabelové televizi - tel: 515 537 537

Upozorňujeme občany, kteří využívají služeb kabelové televize, že v případě poruchy je nutné tuto poruchu nahlásit na tel: 515 537 537 (technická podpora firmy VIVO CONNECTION spol. s r.o.).

Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024

Na zasedání ZO Hostěnice dne 5.2.2015 byl schválen rozvojový strategický dokument Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024.

Zobrazit více...