Nacházíte se zde: Úvod Aktuality a hlášení

Aktuality a hlášení

Akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" zrušena

Letošní akce "Ukliďme svět, ukliďme Česko" plánovaná na sobotu 4.4.2020 je z důvodu karantény zrušena. Jakmile se situace uklidní, připravíme nový termín. SPsH děkuje za pochopení.

Prosba za švadlenky z Pozořic

Švadlenky z Pozořic, které šijí roušky pro brněnské nemocnice, domovy pro seniory a další potřebné již nemají dostatek materiálu. Pokud máte bavlněné látky, staré prostěradla, povlečení nebo košile, které nemáte srdce vyhodit, protože se JEDNOU můžou hodit, nyní je ideální čas uvolnit si místo v domě, darovat přebytečný materiál a spojit užitečné s dobrým skutkem! Kromě látek chybí i jehly do šicích strojů (i pro overlockové stroje), keprovky, vázačky, gumičky všech šířek a šicí nitě. Pozořice budou rádi za jakoukoli pomoc. Dopravu rádi zajistí. Kontakt: Alena Zpěváková na tel. 605 904 605.

‼ Modrá linka nabízí psychickou podporu a pomoc v těžkých situacích ‼

Potřebujete podporu a pomoc pro zvládnutí svého trápení? Prožíváte těžké životní období? Cítíte se osaměle, máte strach nebo úzkosti ze současné situace? Potřebujete se poradit, jak řešit obtížnou životní situaci?

Zobrazit více...

Systém provozu v samoobsluze v Hostěnicích od 30.3.2020

Na základě dohody s provozovatelem samoobsluhy v Hostěnicích bude od 30.3.2020 změněn systém ochrany seniorů při nákupu. Otevírací dobu samoobsluhy je možné využívat občany všech věkových kategorií bez omezení. Současně jsou všichni nakupující povinni strpět přednostní vyřízení seniorů nad 65 let. Děkujeme za ohleduplnost a spolupráci.

Informace o svozu bioodpadu, stavební suti a sběrném dvoře

Tímto Vás tímto informujeme, že sběr stavebního a velkoobjemového bioodpadu v areálu ČOV je v době nařízení zákazu volného pohybu osob pozastaven. Současně je uzavřen i pravidelný provoz sběrného dvoru, a to do odvolání. Kontejnery na bioodpad byly zpřístupněny vzhledem k počasí dříve než obvykle, nejbližší svoz bude 28.3.2020, následně pak každý týden. Žádáme tímto občany, aby bioodpad neumisťovali vedle kontejnerů a počkali, až budou kontejnery vyvezeny. Děkujeme vzhledem k okolnostem za pochopení.

Otevírací doba pošta Mokrá- Horákov

Pondělí a středa 8.00 - 16.00 Úterý, čtvrtek, pátek 8.00 - 14.00 Každý den 10.00 - 12.00 vyhrazená doba pro osoby starší 65 let

Zobrazit více...

Krizové opatření starostky obce - nošení roušek

S účinností od 18.3.2020 14.00 hod. je každá osoba povinna při pohybu na území obce Hostěnice zakrýt si ústa a nos respirátorem, rouškou, šátkem, šálou nebo jinou obdobnou ochrannou pomůckou sloužící k zamezení šíření koronaviru. Děkujeme za ohleduplnost.

Opatření České pošty, s.p. od 18.3.2020

Bezkontaktní doručování zahájeno

Zobrazit více...

Přerušení provozu MŠ Hostěnice do odvolání

Mateřská škola, Hostěnice, okr. Brno-venkov, příspěvková organizace oznamuje, že provoz mateřské školy bude z důvodu preventivních opatření proti koronaviru přerušen, a to do odvolání. Sledujte, prosím webové stránky MŠ a obce Hostěnice. Děkujeme za pochopení.

Opatření Vlády ČR

Česká vláda vyhlásila nouzový stav pro území České republiky v souvislosti s prokázáním koronaviru. S účinností od 14. března 2020 od 6:00 Vláda ČR rozhodla o uzavření všech obchodů s výjimkou prodejen potravin, lékáren, drogerií, čerpacích stanic a některých dalších. Zakazuje také provoz restaurací. S účinností od 16. března 2020 od 0.00 dále Vláda ČR rozhodla o zákazu volného pohybu osob na území České republiky s výjimkou cest do zaměstnání, do zdravotnických zařízení, za rodinou a dalších nezbytných cest.

ZÁKLADNÍ INFORMACE A DOPORUČENÍ - KORONAVIRUS

Aktuální informace sledujte na webových stránkách Ministerstva zdravotnictví (https://www.mzcr.cz/ ) a Ministerstva zahraničních věcí (https://www.mzv.cz/jnp/cz/cestujeme/index.html ). V případě návratu z rizikových oblastí je nutná telefonická konzultace s praktickým lékařem. K dispozici je zároveň infolinka Státního zdravotního ústavu pro kohokoliv, kdo se potřebuje poradit v souvislosti s koronavirem, a to nonstop na čísle: 724 810 106, 725 191 367. Je zřízena speciální informační linka na KHS JMK určená pro ty osoby, které se vrátily z rizikových oblastí a pozorují na sobě příznaky onemocnění: telefonní linka 773 768 994. Krajská hygienická stanice apeluje na občany, aby se nejdříve seznámili s informacemi, které s touto problematikou souvisí, aby nedocházelo ke zbytečnému přetížení této linky na úkor závažnějších případů. Další informace: http://www.khsbrno.cz/index.php .

Příspěvek za užívání obecních a sportovních prostorů v obci Hostěnice za rok 2020

Příspěvek činí 200,- Kč za osobu starší 18-cti let a rok.

Místní poplatky za rok 2020

Upozorňujeme, že místní poplatky vybíráme od 1.2.2020. Dochází ke změně sazby místního poplatku za psa: Za jednoho psa 200 Kč, Za druhého psa a každého dalšího psa téhož držitele 200 Kč, Za psa, jehož držitelem je osoba starší 65 let 200 Kč, Za druhého psa téhož držitele, kterým je osoba starší 65 let 200 Kč, Místní poplatek za svoz a likvidaci komunálních odpadů je 500Kč za osobu a rok, 500Kč za rekreační objekt a rok. Žádáme poplatníky, kteří hradí poplatky z účtu o případnou změnu v nastavení trvalého příkazu. Bližší informace najdete v sekci Obecní úřad - Místní poplatky. Děkujeme.

Prodej drůbeže v úterý 31.3. ve 13.45 hod.

Drůbežárna Prace bude v úterý 31.3. ve 13.45 hodin prodávat před obecním úřadem mladé kuřice a chovné kohouty, krmivo pro drůbež a králíky, vitamínové doplňky a vykupovat králičí kožky - cena 10 Kč.

Zobrazit více...

Prosba o aktualizaci dat jednotlivých poskytovatelů zdravotnických služeb v JMK

Pro průběžnou aktualizaci dat žádáme jednotlivé poskytovatele zdravotnických služeb v JMK o vyplnění interaktivního dotazníku, který najdete na webu koronavirus.jmk.cz.

Stáhnout soubor...

Změny provozu IDS JMK od pondělí 23.3.2020

Od pondělí 23.3.2020 budou na všech regionálních linkách IDS JMK včetně vlaků platit letní prázdninové jízdní řády.

Stáhnout soubor...

ZÁKLADNÍ INFORMACE A DOPORUČENÍ - KORONAVIRUS_20.3.2020

Základní informace k epidemii COVID - 19 - aktualizováno k 20.3.2020

Stáhnout soubor...

Stavební úřad a matrika Městyse Pozořice - provoz omezen

Úřad městyse Pozořice oznamuje, že stavební úřad i matrika omezili provoz pro veřejnost. Je možné úřad kontaktovat e-mailem nebo telefonicky, v neodkladných případech je možné po telefonické domluvě sjednat návštěvu úřadu. Zároveň je omezený provoz podatelny 8.00-11:00.

Divadelní představení v Sivicích

DIVADELNÍ PŘEDSTAVENÍ ZÁSKOK ZRUŠENO V SOULADU S NAŘÍZENÍM BEZPEČNOSTNÍ RADY STÁTU V OPATŘENÍ PROTI ŠÍŘENÍ KORONAVIRU SE OBĚ VÍKENDOVÁ PŘEDSTAVENÍ HRY ZÁSKOK RUŠÍ. PŘEDEM ZAKOUPENÉ VSTUPENKY JE MOŽNÉ VRÁTIT V PÁTEK 13. 3. V DOBĚ OD 18-20 HODIN V BUDOVĚ OBECNÍHO ÚŘADU V SIVICÍCH A DÁLE V OBDOBÍ 23. 3. - 30. 4. V PEKÁRNĚ KULHÁNEK & DRÁPAL V POZOŘICÍCH.

Mimořádné opatření - zákaz konání akcí

Od úterý 10. března 2020 od 18.00 jsou zakázany všechny kulturní, sportovní a společenské akce nad 100 účastníků.

Stáhnout soubor...

Mimořádné opatření - osobní účast žáků a studentů základních, středních a vyšších odborných škol

Od středy 11. března 2020 bude do odvolání přerušena výuka ve všech základních, středních školách a vysokých školách.

Stáhnout soubor...

Nabídka práce

Lom Ochoz u Brna, KLCT, s.r.o. nabízí zaměstnání na pozici údržbář, strojník, popř. pomocný dělník. Informace na tel. 720 074 669.

Tříkrálová sbírka 2020

V obci Hostěnice se sbírka uskutečnila v neděli 5. ledna 2020. Bylo zapečetěno 6 pokladniček, celkový výnos činil 25 976,- Kč.

Stáhnout soubor...

Linka bezpečí - Rodičovská linka

Služba pro naše děti a dospívající 116 111 Rodičovská linka 606 021 021

Stáhnout soubor...

Nabídka práce

Společnost Inventec ve Slatině nabízí volná pracovní místa do výroby a skladu. Jedná se o lehkou, manuální práci jen na 3 dny v týdnu v jednosměnném provozu. Nabízíme vynikající platové podmínky. V případě zájmu volejte na telefonní číslo 543 124 600, nebo najdete letáček umístěný na vývěsce obecního úřadu.

Stáhnout soubor...

Nabídka - Rozvoz pizzy a dalších jídel z restaurace U Zbojníka

Objednávkový portál: www.rozvoz.uzbojnika.cz

Nabídka práce Lom Skalka

Lom Ochoz u Brna, KLCT s.r.o. nabízí zaměstnání na pozici údržbář, strojník, popřípadě pomocný dělník. Informace na telefonu 720 074 669.

Výlukový jízdní řád 701

Upozorňujeme občany, že od 9.12.2018platí nové výlukové jízdní řád pro linku 701.

Stáhnout soubor...

Kominictví 24

Pan Trenz z firmy KOMINICTVÍ 24 nabízí provedení pravidelných ročních revizí komínů dle nového zákona na dřevo i plyn s vypsáním podrobné uznatelné zprávy potřebné pro pojišťovnu. Kdo bude mít zájem po topné sezóně o tyto kvalitně provedené služby včetně komínového poradenství volejte na telefonní číslo 776 518 328 a domluvte si čas návštěvy u vás nebo email info@kominictvi24.cz JSME FIRMA Z BÍLOVIC NAD SVITAVOU.

Možnost využít obecní kalendář akcí

Nově je možné si začlenit kalendář akcí v obci Hostěnice do individuálních kalendářů (tedy zkopírovat do mobilů nebo outlooků či jiných mail managerů). Odkaz je možné si přidat jako URL adresu do svých kalendářů. Odkaz pro začlenění obecního kalendáře akcí: https://calendar.google.com/calendar/ical/obechostenice%40gmail.com/public/basic.ics

Kniha "JAK ŠEL ČAS HOSTĚNICKÝM ÚDOLÍM" od pana Václava Dostála

Kniha je v prodeji v kanceláři obecního úřadu Hostěnice v úřední dny a hodiny (pondělí a středa 8.30 - 17.00 hodin). Cena je 60,- Kč za kus.

Mapa Mikroregionu Roketnice

V kanceláři obecního úřadu si můžete zakoupit novou mapu Mikroregionu Roketnice, která obsahuje zajímavá místa mikroregionu, turistické a cyklo značení. Cena je 15,- Kč za jeden kus včetně 21% DPH.

Hlášení poruch na kabelové televizi - tel: 515 537 537

Upozorňujeme občany, kteří využívají služeb kabelové televize, že v případě poruchy je nutné tuto poruchu nahlásit na tel: 515 537 537 (technická podpora firmy VIVO CONNECTION spol. s r.o.).

Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024

Na zasedání ZO Hostěnice dne 5.2.2015 byl schválen rozvojový strategický dokument Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024.

Zobrazit více...