Nacházíte se zde: Úvod Koronavirus - Informace k platným opatřením a omezením Aktuální opatření vlády související s epidemiologickou situací v ČR k 10.10.2020

Aktuální opatření vlády související s epidemiologickou situací v ČR k 10.10.2020

 

Vláda vyhlásila pro území České republiky z důvodu ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na našem území nouzový stav od 00.00 hodin dne 5. října 2020 na dobu 30 dnů.

Nejdůležitější platná opatření:

- Nošení ochranných prostředků dýchacích cest
Stále platí pro všechny osoby s vyjmenovanými výjimkami zákaz pohybu a pobytu bez ochranných prostředků dýchacích cest (nos, ústa), které brání šíření kapének, a to:
a) ve všech vnitřních prostorech staveb, mimo bydliště nebo místo ubytování (např. hotelový pokoj),
b) v prostředcích veřejné dopravy.
- Hromadné akce – slavnosti, apod.
Zakázány jsou hromadné akce v počtu vyšším než 10 osob ve vnitřních prostorech staveb a v počtu vyšším než 20 osob ve vnějších prostorech. Je zároveň rozšířen rozsah tohoto zákazu de facto na všechny hromadné akce vyjma svateb, pohřbů a v případě obcí zasedání obecních orgánů. Není tedy možné konat slavnosti, sportovní akce, poutě či jiné tradiční akce ve vyšším počtu osob.
- Sportovní utkání
I sportovní utkání jsou nově zařazena k akcím, které se v zásadě nemohou konat, jelikož je možná účast max. 10, resp. 20 osob, stejně jako u hromadných akcí. Zakázán je provoz vnitřních sportovišť (jako fitness center či tělocvičen), je však nadále možné sportovat kolektivně na venkovních sportovištích, a to v maximálním počtu 20 osob.
- Školy
Od 12. října 2020 se omezuje provoz většiny škol. U středních, vyšších odborných a základních uměleckých se obecně zakazuje osobní přítomnost žáků ve škole. U základních škol je omezen provoz druhého stupně tak, že by se jednotlivé třídy měly rozdělit na polovinu, přičemž jedna polovina nesmí být přítomna v týdnu od 12. do 16. října, druhá polovina v týdnu od 19. do 23. října.
V době od 26. října 2020 do 27. října je obecně zakázána přítomnost všech žáků ve školách, školy tedy v tyto dny zůstanou zavřeny.
S ohledem na situaci doporučujeme všem sledovat dostupné informační kanály obce, vlády ČR a Ministerstva zdravotnictví.
Buďme k sobě ohleduplní a zvládne se to!!!

 

 

Navigace
 
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?