Nacházíte se zde: Úvod Koronavirus - Informace k platným opatřením a omezením Aktuální opatření vlády související s epidemiologickou situací v ČR k 23.11.2020

Aktuální opatření vlády související s epidemiologickou situací v ČR k 23.11.2020

Mimo platná opatření týkající se nošení roušek, omezení hromadných akcí, provozu škol, omezení provozu obchodů a služeb, omezení pohybu osob, apod. dochází od 23.11.2020 k těmto úpravám omezení:

1) Nouzový stav

Nouzový stav v České republice bude prodloužen zatím do 12. prosince 2020.

2) Školy

Od 25.11.2020 se do škol vrátí závěrečné ročníky středních a vyšších odborných škol a konzervatoří a studenti na praxe, povolena bude i individuální prezenční výuka jeden na jednoho na základních uměleckých a jazykových školách. V případě vysokých škol bude možná praktická, laboratorní, experimentální či umělecká výuka posledních ročníků ve skupinách o maximálně dvaceti studentech a realizace individuálních studijních plánů studentů doktorského studia.

Od 30.11.2020 by pak měla být umožněna prezenční výuka celých prvních stupňů a 9. tříd základních škol a turnusová výuka a druhých stupňů základních škol a na nižších stupních víceletých gymnázií.

3) Restaurace

Stravovací zařízení mohou mít otevřená výdejní okénka déle. Dosavadní interval se prodloužil na 05:00 až 23:00.

4) Koncerty a jiná představení

Je umožněno pořádat koncerty a hudební, divadelní, filmová a jiná umělecká představení včetně cirkusů a varieté, bez přítomnosti diváků.

5) Služby a obchody

Nově bude umožněn venkovní prodej vánočních stromků, kaprů a vánočních ozdob. Provozovny, jejichž provoz není zakázán, budou moci mít otevřeno až do 23 hodin.

6) Volný pohyb

Od 23.11. dojde ke zkrácení zákazu volného pohybu osob na dobu od 23 hodin do 04.59 hodin druhého dne.

Nově bude možné konat svatby, pohřby, bohoslužby či uzavření registrovaného partnerství v počtu do 20 osob.

Zvýší se i limit pro shromažďování nepříbuzných osob, a to ze dvou na šest.

Nově budou umožněna i náboženská shromáždění, ale opět jen do 20 osob a za dodržení nařízených hygienických opatření.

Navigace
 
Přihlášení


Nepamatujete si své heslo?