Nacházíte se zde: Úvod Aktuality a hlášení

Aktuality a hlášení

Mše v Hostěnicích - středa 30.9.2020 v 18.00 hodin

Ve středu 30.9.2020 v 18.00 hodin se bude konat mše, kterou bude sloužit P. Pavel Lacina v prostorách občanského centra.

Nová mimořádná opatření KHS JMK platná od 23.9.2020

Od 23.9.2020 platí Mimořádná opatření vydaná Krajskou hygienickou stanicí Jihomoravského kraje: - zákaz osobní přítomnosti studentů na výuce při studiu na vysoké škole. - zákaz pohybu a pobytu všech fyzických osob bez ochranných prostředků dýchacích cest na akcích konaných ve venkovních prostorech s účastí přesahující ve stejný čas 100 osob. Dále KHS JmK doporučuje zdravotnickým zařízením a zařízením sociálních služeb zákaz návštěv.

Mimořádná opatření platná od pátku 18.9.2020

Od pátku 18. září od 18 hodin se s výjimkou výstav, trhů, veletrhů a jim podobných akcí budou moci konat vnitřní hromadné akce s účastí přesahující ve stejný čas 10 osob jen za podmínky, že každý účastník akce bude mít určeno místo k sezení. Opatření se týká nejen organizovaných akcí, ale také provozoven typu restaurace, bar či klub. Provozovatel nově nepřipustí ve vnitřních prostorech provozovny stravovacích služeb více zákazníků, než je ve vnitřních prostorech provozovny míst k sezení pro zákazníky. Ve vnitřních provozovnách stravovacích služeb se zpřesňuje používání roušek. Platí, že zákazníci nemusejí mít roušku jen v době konzumace potravin a pokrmů včetně nápojů pokud sedí u stolu. Zákazník tedy může odložit ochranný prostředek pouze ve chvíli, když sedí na židli, lavici, barové stoličce u stolu nebo barového pultu apod. a konzumuje či pije. Nelze využít této výjimky např. při stání u výčepu nebo při pohybu po provozovně. V provozovnách a provozech služeb dochází ke zpřísnění povinností zabezpečit hygienické podmínky prodeje a provozu. Od 18.9.2020 se zavádí povinnost pro studenty ve školách nosit ochranné prostředky dýchacích cest i ve třídách. Celé znění vydaných opatření najdete v sekci Koronavirus a Úřední deska

Aktuálně o Koronaviru

Informace o Covid - 19, platná a zrušená opatření naleznete na internetových stránkám Ministerstva zdravotnictví ČR: https://koronavirus.mzcr.cz/category/mimoradna-opatreni/

Tělocvična a posilovna v MŠ opět v provozu od 20.7.

Tělocvična a posilovna v areálu mateřské školy obnovuje od pondělí 20.července provoz. Je nutné dodržovat základní hygienické požadavky.

Zobrazit více...

Příspěvek za užívání obecních a sportovních prostorů v obci Hostěnice za rok 2020

Příspěvek činí 200,- Kč za osobu starší 18-cti let a rok.

Kominické služby v naší obci

V naší obci se budou pohybovat zástupci kominictví, kteří zajišťují čištění a kontrolu komínů a spalinových cest. Toto čištění je povinné u plynových kotlů i kotlů a krbů na tuhá paliva. Na kontrole spalinových cest se prosím domluvte osobně přímo se zástupci firmy případně telefonicky na 725 578 817.

Stáhnout soubor...

Nabídka práce řezník/řeznice

Jednota, spotřební družstvo v Mikulově příjme pracovníka/pracovnici na pozici Řezník/řeznice do výrobny masa a uzenin v Brně Líšni. Nástup je možný ihned. Více informací přímo ve výrobně na Nám. Karla IV nebo na tel. čísle 519 500 958.

Stáhnout soubor...

Policistou na zkoušku - WORKSHOP 2020

Přijďte si vyzkoušet, jestli máte fyzičku pro přijetí do pracovního poměru policisty. Bližší informace níže.

Stáhnout soubor...

Výběrové řízení na strážníka Městské policie Šlapanice

Tajemník městského úřadu Šlapanice vyhlašuje výběrové řízení na obsazení pracovní pozice strážník Městské policie Šlapanice. Více informací na https://www.slapanice.cz/volna-mista

Stáhnout soubor...

Inzerát - prodavačka do pekařství v Pozořicích

Pekárna KULHÁNEK & DRÁPAL hledá prodavačku na zkrácený úvazek do pekařství v Pozořicích. Více informací na tel. čísle 777 015 773.

‼ Modrá linka nabízí psychickou podporu a pomoc v těžkých situacích ‼

Potřebujete podporu a pomoc pro zvládnutí svého trápení? Prožíváte těžké životní období? Cítíte se osaměle, máte strach nebo úzkosti ze současné situace? Potřebujete se poradit, jak řešit obtížnou životní situaci?

Zobrazit více...

Prosba o aktualizaci dat jednotlivých poskytovatelů zdravotnických služeb v JMK

Pro průběžnou aktualizaci dat žádáme jednotlivé poskytovatele zdravotnických služeb v JMK o vyplnění interaktivního dotazníku, který najdete na webu koronavirus.jmk.cz.

Stáhnout soubor...

Linka bezpečí - Rodičovská linka

Služba pro naše děti a dospívající 116 111 Rodičovská linka 606 021 021

Stáhnout soubor...

Nabídka - Rozvoz pizzy a dalších jídel z restaurace U Zbojníka

Objednávkový portál: www.rozvoz.uzbojnika.cz

Kominictví 24

Pan Trenz z firmy KOMINICTVÍ 24 nabízí provedení pravidelných ročních revizí komínů dle nového zákona na dřevo i plyn s vypsáním podrobné uznatelné zprávy potřebné pro pojišťovnu. Kdo bude mít zájem po topné sezóně o tyto kvalitně provedené služby včetně komínového poradenství volejte na telefonní číslo 776 518 328 a domluvte si čas návštěvy u vás nebo email info@kominictvi24.cz JSME FIRMA Z BÍLOVIC NAD SVITAVOU.

Možnost využít obecní kalendář akcí

Nově je možné si začlenit kalendář akcí v obci Hostěnice do individuálních kalendářů (tedy zkopírovat do mobilů nebo outlooků či jiných mail managerů). Odkaz je možné si přidat jako URL adresu do svých kalendářů. Odkaz pro začlenění obecního kalendáře akcí: https://calendar.google.com/calendar/ical/obechostenice%40gmail.com/public/basic.ics

Kniha "JAK ŠEL ČAS HOSTĚNICKÝM ÚDOLÍM" od pana Václava Dostála

Kniha je v prodeji v kanceláři obecního úřadu Hostěnice v úřední dny a hodiny (pondělí a středa 8.30 - 17.00 hodin). Cena je 60,- Kč za kus.

Mapa Mikroregionu Roketnice

V kanceláři obecního úřadu si můžete zakoupit novou mapu Mikroregionu Roketnice, která obsahuje zajímavá místa mikroregionu, turistické a cyklo značení. Cena je 15,- Kč za jeden kus včetně 21% DPH.

Hlášení poruch na kabelové televizi - tel: 515 537 537

Upozorňujeme občany, kteří využívají služeb kabelové televize, že v případě poruchy je nutné tuto poruchu nahlásit na tel: 515 537 537 (technická podpora firmy VIVO CONNECTION spol. s r.o.).

Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024

Na zasedání ZO Hostěnice dne 5.2.2015 byl schválen rozvojový strategický dokument Program rozvoje obce Hostěnice 2015-2024.

Zobrazit více...